Vliv barev svíček a jejich energie, účinky a vibrace na člověka

Každá barva má svoji vibraci, která působí a ovlivňuje naše pocity a emoce, nálady a to především na nevědomé rovině. Může nás uklidňovat, dávat energii, podporovat soustředění, napomáhá při komunikaci aj. Barvy celkově působí blahodárně na psychiku člověka. Obliba určité barvy vypovídá o tom, jací jsme a co právě potřebujeme (aktivitu nebo klid apod.) Barvy, které jsou nám příjemné, napomáhají lépe zpracovat to, co máme v životě řešit, abychom byli klidnější.

Červená barva: planeta Mars, 1.čakra – aktivita
Láska, štěstí, energie, odvaha a vášeň. Aktivuje imunitní systém, přináší chutˇdo života, sebeuzdravování, působí blahodárně na potenci a neplodnost. Pomáhá k uzemnění, rozvíjí sílu vůle, výkonnost, realizaci nových myšlenek a nápadů. je to barva tvořivá, dynamická a aktivní. Podporuje změnu k lepšímu, vítězství nad strachem a leností. Odvrací negativní energii a to i od jiných lidí.

Oranžová barva: 2.čakra – osobní síla
Osobní vnitřní síla, plodnost, dlouhověkost, síla energie, radost a chut´do života. Přináší optimismus, elán, kreativitu a tvůrčí schopnost. Pohlcuje negativní energii, cílevědomost aktivuje,, proti nedůvěře. Pomáhá proti depresím, pesimismu a nespokojenosti. Zlepšuje vztahy, zvyšuje vaši přitažlivost a libido. je vhodná proti únavě.

Žlutá barva: 3.čakra – sebeprosazení se-síla a vůle
Je to nejméně oblíbená barva, ale velmi důležitá. Hodně lidí jí odmítá, ale pro náš život je velmi důležitá. Napomáhá nám v materiálním životě k síle a energii prosadit se v praktickém životě. Posiluje myšlení, paměť, sebejistotu a sebeprosazení se. Dává nám sílu, oporu a silnou vůli prosadit se v materiálním a praktickém životě. Je to silná protiváha k duchovním barvám a energiím. Dává chuť do života, podporuje hravost i kreativitu a tvoření. Zlepšuje náladu, rozhodnost a má kladný vliv na dobrý výsledek.Pomáhá k získávání nových kontaktů, upevňuje přátelství a zlepšuje komunikaci. Radost ze života, svobodu a elán. Pomáhá zpracovávat změny.

Světle zelená barva: 4.čakra – zklidnění
barva úspěchu, štěstí, rovnováhy, přirozenosti a zklidnění. Pomáhá i při úspěchu,, hojnosti, prosperity i zdraví. Motivuje ostatní, podporuje vytrvalost, rozvážnost, růst, cílevědomost, regeneraci a načerpání nové energie. Přináší léčivé vibrace nejen na člověka, ale i do prostoru kolem nás.

Tmavě zelená barva : důstojnost, stabilita, ctižádost, barva energie peněz, prosperity a úspěšného podnikání, zaměstnání. Pocity bezpečí, naděje a prosperity i hojnosti. Symbolizuje energii léčení a uzdravení se.

Růžová barva : 4.čakra – láska a harmonie
barva harmonie, zklidnění, jemnosti, lásky a vyrovnanosti. Přitahuje jemné vibrace, lásku, urovnává konflikty, zvyšuje vibrace sebelásky a i naší přitažlivost pro ostatní. Je symbolem jemnosti, něhy, harmonie, krásy a čistoty myšlení. Zvyšuje náklonnost jiných lidí k nám.

Světle modrá barva: 5. čakra – komunikace
je to barva která podporuje a zlepšuje komunikaci a harmonizaci energií mezi lidmi. Zlepšuje vyjadřování, sebevyjadřování, pravdivost a stabilitu již vyřčeného. Podporuje tvořivost a kreativitu.

Tmavě modrá barva: 6.čakra – intuice
je to barva trpělivosti, uklidnění, léčení, uzdravování, intuice, pochopení. Dodává klid a odpočinek. Je silně ochranná, stabilizující, inspirující. Propojuje rozum a srdce. Přináší pocit bezpečí, navozuje klid domova, věrnost i důvěru. Rozvíjí intuici a podporuje logické myšlení.

Fialová barva: 7.čakra – duchovní energie
je to barva duchovní a barva podporující spojení s vyššími energiemi, duchovní vibrace. Přináší moudrost, zklidnění a správné využití intuice. Přitahuje moudrost, bohatství, ochrannou energii. Podporuje rovnováhu. Je to barva důstojnosti a božství.

Hnědá barva: klidná, stálá a uzemňující energie. Trpělivost, spolehlivost, zemitost a jistota.Napomáhá věci dokončovat, správně se rozhodovat. Dodává klid a pohodu domova. Pomáhá při soustředění se a při studiu a koncentraci. Přitahuje finanční úspěch, stabilitu, schopnost udržet peníze, dobře hospodařit a rozvážnost v materiálních a finančních záležitostech.

Černá barva: silná ochrana proti negativním energiím, nepropouští negativní vibrace. Silná ochrana proti negacím, zlu i prokletí. Pohlcuje energii z černé magie, čistí prostor od negativních energií.Posiluje vůli a napravuje i čistí neshody ve vztazích. Působí proti stresu a úzkosti. Vytváří hranici před vnějším světem, který by nám mohl ublížit. Podporuje přemýšlení, stanovuje hranice proti jakémukoliv řádu, který by nás mohl připravit o vlastní identitu či nezávislost.

Bílá barva : je to barva čistoty a boží ochrany. Pomáhá při uskutečňování smělých plánů a dosažení životních cílů. Pohlcuje a odráží zlo, prokletí a negativní energii. Stabilizuje a posiluje energii dokonalosti a čistoty.Očisťuje energetickou soustavu, uklidňuje a rozjasňuje životní situace.
Stříbrná barva: je to barva ženskosti a intuice. Posiluje intuici a tvůrčí představivost. Podporuje dosažení vítězství a stability, přináší nejen hojnost ve všem, ale i naději a rovnováhu, romantiku a láskyplné zážitky.

Zlatá barva: je to barva úspěchu, prosperity a peněz.Finanční výhody a hojnost v kombinaci s červenou barvou. Zlatá barva přitahuje i velké štěstí a urychluje jeho příchod.. Je to pozitivní a optimistická barva, která přitahuje úspěch. Napomáhá k přilákání vyšších pozitivních vlivů. Podporuje velkorysost a šlechetnost, přináší klid a vyrovnanost. Pomáhá zvládat energeticky duševní nejistoty a i zpracovávání závislostí. Je to barva “králů a královen”.

Šedá barva: je proti stresu a zklidňuje, harmonizuje emoce a tiší strach. Vytváří rovnováhu mezi světlem a tmou. je symbolem neutrality a kompromisů. Podporuje klidný život, zamezuje ostatním lidem, aby nám viděli do našeho soukromí(mlhovina)

Tyrkysová barva: zklidňuje tělo i duši, zvyšuje sebevědomí, fantazii a intuici i houževnatost.. Očisťuje ale i posiluje naši energii a vitalitu. Podporuje přátelství, vztahy a sympatie. Hravost, dobrá nálada, pomáhá při nesmělosti a trémě.

Vínově červená barva: planeta Jupiter. Nosí velké štěstí a pozitivní změny. Léčí psychiku a odráží negativní energie. je to barva důstojnosti a sebeúcty, vznešenosti a spravedlnosti.